Kdo jsme?

Kamínky: něco málo o nás

Pod 78. PS Skalka již roky pořádá svoje tábory oddíl Pětník. Ten se pomalu rozrůstal, až nám byl moc velký… Tak se pár vedoucích oddělilo, přibrali si svoje odchovance a přidala se k nim „rada starších“ – parta, která tábory žila ještě v “minulém století“. Tak vznikl pod stejnou skupinou oddíl Kamínky.

(Aktuality a plán našich akcí najdete na www.taborkaminky.cz/kaminky-neco-malo-o-nas/akce-a-aktuality/)

K nadšení mládí se přidala zkušenost vytrvalců a nadhled stařešinů a tak vznikl báječný tým, který spojuje nadšení pro práci s dětmi, hravá povaha a dobrodružný duch!

Kam patříme?

Naší domovskou skupinou, která naší činnost zaštiťuje, je 78. PS Skalka  (www.skalka.cz).

Proč Kamínky?

Kamínky pro nás symbolizují vzájemné vztahy. Stejně jako kamínky, které jsou malé, velké, hranaté, kulaté, oválné i nepravidelných tvarů, tvrdé, měkké, šedé nebo krásně zbarvené, jsou i lidé každý jiný.

V našem táboře je každý z dětí i vedoucích kamínkem, který zapadá do skládačky jednoho velkého celku. Respektujeme individuality, podporujeme nesmělé, v každém se snažíme najít to, v čem může vyniknout a pomoci ostatním.

V životě potkáš spousty kamenů a kamínků. Můžeš si z nich stavět zeď, nebo můžeš postavit most k ostatním… Je to na každém z nás. My chceme vybudovat mosty, které dokáží spojit co nejvíce lidí. I na letošním táboře…

No a navíc jsou naše tábory u Kamenice u Humpolce,  takže si děti přivezou Kamenické vzpomínky a my doufáme, že budou opravdu krásné a trvalé.

O co usilujeme?

Jednoznačně o co nespokojenější děti. O to, aby prožily krásných 14 dní, na které budou rády vzpomínat. O to, aby našly nové kamarády, získaly zajímavé dovednosti a naučily se spolupráci.

O to, aby bylo hlavně veselo (a ne smutno, natož aby se brečelo). No a také o to, aby se k nám děti rády vracely na naše další akce a tábory.