Tábořiště

STONETOWN

I pro letošek se naší táborovou základnou stane Westernové městečko Stonetown. (www.stonetown.cz).

POLOHA

Leží uprostřed krásných lesů, přímo vybízejících k hrám a výletům, a přitom opravdu nedaleko od „civilizace“. Nejblíže je vesnička Kamenice (asi 1,5 km) – v níž je železniční stanice, kam můžete dojet s dětmi vlakem z Prahy. Rybník vhodný pro naše „vodní aktivity“ najdete ve vesničce Plačkov (asi 3 km). Nejbližší větší město, kam budeme jezdit pro zásoby a kde máme domluvenu případnou lékařskou péči, je Humpolec (asi 7 km). Nejbližší nemocnice (pro případ vážnějších zdravotních potíží či úrazů) je v Havlíčkově Brodě (asi 16 km), ale pevně věříme, že tam na návštěvy jezdit nebudeme!
(odkaz na Google mapy)

UBYTOVÁNÍ

Děti budou bydlet v bytelných  srubech pro 6-8 nocležníků. Dívky a chlapci odděleně a v jednom srubu vždy podobně staré děti. Sruby jsou vybaveny dřevěnými, dostatečně širokými postelemi (palandami) s molitanovou matrací. Uvnitř je dostatek prostoru, k dispozici je stůl, židle a odkládací poličky. Do srubů není zaveden elektrický proud.

VYBAVENÍ

Dále je v tábořišti k dispozici dobře vybavená kuchyně, venkovní i krytá jídelna se společenskou místností, kam je možno se uchýlit v případě nepříznivého počasí, sprchy s teplou vodou i splachovací WC.

NAVIGACE

Při cestě autem odbočte v Humpolci ze silnice č. 34 na obec Vilémov a Plačkov.  Mezi Plačkovem a Kamenicí přejedete železniční přejezd. 150 m za ním zahněte doprava na polní cestu (značená odbočka), po které podle ukazatelů dojedete až na tábořiště. Do městečka je zakázaný vjezd všech vozidel, je nutno zaparkovat na travnatém parkovišti před branou.
(49°31’17.9″N 15°25’05.2″E)