7. DEN: BÁJNÁ ZVÍŘATA NÁM POMÁHAJÍ NAJÍT DRAKA

Ráno vstáváme o něco později. Noční bojovka byla dlouhá a každá minuta spánku se nám hodí.
Draka nám, bohužel, odehnal Pan Temný a nyní netušíme, kde vlastně poletuje. A hlavně nevíme, jestli ho Pan Temný chytil.

Královna Vendella se na draka zatím svým vnitřním zrakem napojit nedokázala. Zkoušíme proto jinou, i když nejistou možnost. S naším Drakem Ochráncem kamarádila bájná zvířata, která žila v místním hvozdu. Nevíme, jak to dělala, ale vždy našeho draka dokázala najít, ať už byl kdekoliv. Myslíme si, že pokud najdeme místo, kde žijí, a zkusíme si vyrobit pokrm z toho, co na tom místě roste, možná nám to zbystří smysly a dokážeme Vendelle pomoci na draka se napojit.

Indicie k nalezení místa je třeba si „odpracovat“. Plníme různé rozverné úkoly, např. podojení krávorožce, zvukový zámek či zvířecí pohybovou dráhu. Hledáme, kde žili smradopuch hrabavý, bystrožbluňk dravý, šustomil polétavý, červochvost sosavý nebo mlaskoslint lipový.

Z těchto míst si pak přinášíme jednotlivé ingredience. Zkušení táborníci začínají tušit, že letos to bude oproti minulým rokům úplně jinak. Místo brambor, cibule a masa si totiž přinášejí mouku, vejce a mléko.
V táboře pak sice dostanou klasický kotlík, ale místo ohně na ně čekají palačinkovače. A co teprve to překvapení, když se jim těsto zbarví do barev jejich oddílu. To bude asi známka toho, že jsme nasbírali správné přísady a že by toto jídlo na zbystření smyslů mohlo opravdu fungovat.

Večerní vaření nám trochu zkomplikovala přeháňka, která nás donutila k přesunu do trochu stísněných prostor pod střechou, ale jinak se večer vydařil a dračí placky se sýrem a šunkou všem moc chutnaly.