4. DEN: STAVBA SILNIC (STŘEDA 18. 8. 2021)

V rámci dopoledního programu se Centurioni rozhodli předvést své schopnosti a naučit je i členy svých rodů. Nechtěli ale celý rod nutit jen do své oblíbené činnosti, proto se rozhodli dát každému na výběr, ke komu z nich se přihlásí a jakou činnost by se rád naučil. V případě zájmu mohou výuku těchto aktivit zopakovat, ať si každý může vyzkoušet více věcí. Mezi aktivitami, které byly na výběr, byla střelba, pečení, kreativní dílničky, malování, deskové hry, luštění hlavolamů a gladiátorský výcvik. Legionáři se tedy rozdělili do skupin podle toho, ke kterému z Centurionů se chtěli přidat, a učení se nových věcí od těch nejzkušenějších v oboru mohlo začít. Všichni se bavili a naučili se mnoho nového.

Odpoledne jsme pokračovali v činnosti z předešlého dne. Při prozkoumávání území jsme zjistili, že některá místa nemají dobré přístupové cesty. Rozhodli jsme se, že bude dobré v některých z nich postavit nové silnice. Taková stavba ale není nic snadného, nejprve je třeba provést technické výkresy, vypočítat potřebný materiál a jeho cenu a poté získat stavební povolení od příslušných úřadů. U nás v Římě je to stavební povolení od stavebního úředníka a poté ještě schválení od samotného Triumvira. Všichni se tedy pustili do přípravy potřebných dokumentů. Nebylo to nic snadného, na úřadě byla velmi přísná úřednice, která všechny několikrát vracela dokumenty přepracovat. Nakonec všichni všechna potvrzení získali a mohli začít stavět. Každý rod postavil úsek silnice, a tak bylo brzy hotovo. Za takto krásně postavené silnice si rody zasloužily svěřit do správy další části území.

Den jsme se rozhodli završit prvním kolem gladiátorských zápasů, kterých se účastní všichni Centurioni a někteří z Pretoriánů – Triumvirových pomocníků. Zápasilo postupně osm dvojic, z každé z nich vzešel jeden vítěz. Tito vítězové se utkají zase příště v dalším kole. A příště možná budeme na zápasy vyhlašovat i sázky. Už jsme zvědaví, jestli vyhraje někdo z favoritů nebo se dočkáme nějakého nečekaného výsledku.